FRANKFURT 2011: KONCEPCYJNY LAND ROVER DEFENDER DC100 SPORT
Dodane przez newsauto dnia 21/09/2011 11:01

Land Rover podczas Frankfurt Motor Show, oprócz koncepcyjnego Defendera DC100, zaprezentował stylową wizję Defendera DC100 Sport, który ma być produkowany w 2015 roku.


Rozszerzona zawartość newsa

Land Rover – brytyjski producent luksusowych samochodów terenowych, podczas Frankfurt Motor Show, oprócz koncepcyjnego Defendera DC100, zaprezentował nowoczesną i stylową wizję Defendera DC100 Sport.

Modele koncepcyjne Land Rovera to ucieleśnienie dążenia do perfekcji. Zespół projektowy zapewnia, że nowy Defender, który trafi do produkcji w 2015 roku będzie wierny swojemu dziedzictwu, przy jednoczesnym spełnieniu wymogów zmieniającego się rynku motoryzacyjnego. Podczas targów zaprezentowano dwa koncepcyjne modele, pierwszy to Defender DC100, który łączy funkcjonalność z nowoczesną myślą technologiczną firmy, oraz DC100 Sport, który jest wyrazem wolności i satysfakcji z podróżowania.

DC100 Sport jest propozycją małego, sportowego samochodu terenowego z odkrywanym dachem. Specjaliści Land Rovera w koncepcyjnym modelu DC100 Sport zastosowali, poza dobrze znanym z kultowych Defenderów płóciennym dachem, rozkładaną przednią szybę, która odzwierciedla ducha przygody i eksploracji.Zobacz także:


SALON SAMOCHODOWY FRANKFURT 2011 - WSZYSTKIE SAMOCHODY
Designerzy koncepcyjnego Defendera, aby stworzyć wysokiej jakości wnętrze samochodu korzystali z najnowszej generacji materiałów, które są niezwykle wytrzymałe i elastyczne. Tapicerka drzwi oraz foteli obszyta jest specjalistyczną tkaniną pokrytą siatką 3D, którą można znaleźć na designerskich meblach i luksusowych jachtach.

Zadbano również o system nagłośnienia, który został zaprojektowany przez firmę Meridian. Głośniki są przenośne i bezprzewodowe dzięki czemu, można je wymontować oraz słuchać muzyki poza samochodem. Dodatkowo koncepcyjny DC100 Sport jest pokryty bursztynowym, metalicznym kolorem, który odzwierciedla żywe barwy amerykańskiego krajobrazu.

- Przez ponad sześć dekad, Land Rover produkował pojazdy z napędem 4x4, które są synonimem wytrzymałości, uniwersalności i najlepszej jakości. Defender, jak żaden inny pojazd, wzbudza zaufanie wśród klientów na całym świecie. Do grona użytkowników należą badacze, ekolodzy oraz pracownicy ONZ. Koncepcyjny model DC100 Sport to propozycja nowego ducha Defendera, który staje się bardziej odważny i drapieżny. Jestem pewien, że zaskoczy klientów Land Rovera swoimi możliwościami i nietuzinkowym designem – mówi Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover Polska.

Zespół inżynierów Land Rovera stworzył nową generację jednostek napędowych, wyposażając nowego DC100 Sport w inteligentny system Start – Stop współpracujący z automatyczną ośmiobiegową skrzynią biegów. Koncepcyjny model posiada czterocylindrowy benzynowy silnik o pojemności 2,0 litra wspierany hybrydowym napędem.

Koncepcyjny model Defendera DC100 Sport został doceniony przez prestiżowy magazyn Autoweek otrzymując nagrodę „Best Concept podczas Frankfurt Motor Show”.