RAJD POLSKI 2011: POZNAMY REKORDZISTÓW W... LOTACH
Dodane przez newsauto dnia 21/09/2011 07:05

Podczas 68. Rajdu Polski, partner logistyczny imprezy Siódemka SA przygotowała dla kibiców wyjątkową atrakcję. Po raz pierwszy w Polsce będzie prowadzony pomiar długości skoków na hopach.


Rozszerzona zawartość newsa

Podczas 68. Rajdu Polski, partner logistyczny imprezy Siódemka SA przygotowała dla kibiców wyjątkową atrakcję. Po raz pierwszy w Polsce będzie prowadzony pomiar długości skoków na hopach.

Na europejskich rajdach na przykład w Finlandii, czy Szwedzkim ‘Colin’s Crest’ od lat poustawiane są wskaźniki z odległościami skoków. Podobnie było na słynnych Bunnings w Australii, czy Fafe w Portugalii, gdzie Armin Schwarz wykonał Skodą Octavią WRC (możemy to zobaczyć na zdjęciu na końcu tekstu) skok na odległość 73,5 m!

- Cieszę się, że dzięki Siódemce w tym roku również kibice Rajdu Polski będą mieli okazję poznać długości skoków samochodów rajdowych - mówi Paweł Tomaszek, kierowca Siódemka Rally Performance Team i jednocześnie pomysłodawca i inicjator pomiarów długości skoków.Zobacz także:


RAJD POLSKI 2011: KAJETAN KAJETANOWICZ - POWTÓRZYĆ SUKCES

RAJD POLSKI 2011: 49 ZAŁÓG NA LIŚCIE ZGŁOSZEŃ

RAJD POLSKI 2011: RUNDA MISTRZOSTW EUROPY I POLSKI W MIKOŁAJKACH

RAJD POLSKI 2011: SPECJALNA KOLEKCJA ODZIEŻY NA 68. EDYCJĘPomiar będzie dokonywany w dwóch dobrze znanych kibicom miejscach:

- w sobotę na OS 4 i 6 – Kruklanki (dojście 700 metrów od startu odcinka)

- w niedzielę na OS 8 i 11 – Miłki (dojście 800 metrów od parkingu w Miłkach)

Miejsca te będą wyróżniać się widocznymi z daleka specjalnymi bramami. Jeden z sędziów wykorzystując nagłośnienie będzie każdorazowo informował kibiców o długości skoków.

Wyniki pomiarów zostaną również opublikowane na facebookowym funpage'u Siódemka Rally Performance Team. Kibice znajdą tam również prędkości osiągane przez zawodników zmierzone w wybranych miejscach OS-ów.